Visit To Antarctica Confirms Discovery Of Flash Frozen Alien Civilization

According to the secret space program whistleblower, Corey Goode, the first scientific excavations of ruins from an ancient frozen civilization buried under two miles of ice started in Antarctica earlier this month.

Read more

FUAD GASIMOV 05.02.1940 - 25.05.2009

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Headofsector " Theoretical  Foundations  of  Space Monitoring  of  the  planet '', ANSA, Doctor  of  Physical - Mathematical  Sciences, Academician  of  MEIA ( International  Academy of  Energy and Information ) at  the UN, academic. I. I. A ( International Informasiologicheskoy  Academy ) at the UN. UFOLOC

UNO-UFO

Editor-in-Chief of the magazine: Teymur Kasamanli

 

GERMAN

17-02-2017
Der Umgang mit einem vom chilenischen Mi...
Written by Super User Category: SPACE NEWS
Published on 01 February 2017 Hits: 19
Print
Gövdesi üç boyutlu baskıyla üretilen Rusya’nın ilk nano uydusu Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan fırlatılacak. TPU-120, aynı zamanda gövdesi *3D yazıcıyla üretilen dünyanın ilk uydusu.
Tomsk Teknik Üniversitesi’nden (TPU) yapılan açıklamaya göre, üç boyutlu teknolojilerin yardımıyla üretilen ilk Rus uzay aracı olan Tomsk-TPU-120 uydusu, 30x11x11 santimetre boyutuyla nano uydular sınıfında yer alıyor.
Sputnik, TPU’nun Modern Üretim Teknolojileri bilimsel araştırma merkezinde, ‘Energiya’ Roket Uydu Şirketi ile Rusya Bilimler Akademisi Güç Fiziği ve Malzeme Bilimleri Enstitüsü ortaklığında geliştirilen uyduyla ilgili TPU İleri Teknolojiler Fiziği Enstitüsü Direktörü Aleksey Yakovlev ile görüştü ve birkaç soru sordu.
Tomsk-TPU-120 uydusunun temel fonksiyoneli ne? Diğer muadillerinden farkı ne?
Tomsk-TPU-120 uydusu, gövdesi, çok düzeyli dinamik simülasyon sonuçları dikkate alınarak 3D yazıcıda üretilen ilk Rus uzay aracı. Bu teknolojilerin birleşimi önemli ölçüde geliştirme süresini ve deney sayısını azaltma, yeni malzeme ve tasarım çözümleri bulma ve projenin maliyetini düşürme fırsatı sağlıyor.
Dünyada ilk kez bir uydunun gövdesi, çok düzeyli dinamik simülasyon ve küçük uzay araçlarının üretimindeki katkıda bulunan teknolojilerin yardımıyla üretildi.
Tasarımcılar, dijital projelendirme aşamasında, olabildiğince gerçeğe yakın sanal deneyler gerçekleştirebildi. Bu, ilk kez TPU’nun ‘Malzeme ve Tasarımların Çok Düzeyli Dinamik Simülasyonu’ ileri araştırmalar merkezinde yapıldı.
Üç boyutlu üretim teknolojisi uzay aracının çalışmasını nasıl etkileyebilir?
Yararlı yükün her bir kilogramının uzaya gönderilmesi oldukça maliyetli oluyor. Bununla birlikte yük gemisinin kalkışı sırasında ürün ve tasarımın bütünlüğünü korumak için emniyet payı kat kat artırılmış birleştirici birimler kullanılıyor. Dinamik simülasyon, üç boyutlu yazıcı gibi yeni üretim teknolojileri, yapının ağırlığını kat kat azaltma fırsatını veriyor. Bunun yanında dayanıklılığı ve titreşimlere karşı dayanımı aynı kalıyor.
Araç iyi sonuçlar sergilerse bu tür uydular seri üretime girebilir mi? Bu durumda hangi uydulara daha çok ihtiyaç olacak?
Bu deney, farklı amaçlar taşıyan küçük uzay araçlarının geliştirilmesi ve üretimiyle ilgili büyük ve uzun vadeli bir çalışmanın sadece ilk aşaması. Bu amaçlardan biri, uzayda tarım, orman yangınları, iklim gözetleme, doğal kaynakları arama ve diğer birçok güncel konularda çözüm üreten uydu gruplarının oluşturulması.
Araç, Uluslararası Uzay Üssü’ne geçen yılın ilkbaharında ulaştırılmıştı. Burada bir yıl beklemesinin nedeni ne? Bu süre içinde araçla ilgili hangi araştırmalar yapıldı?
TPU uydusu, Uluslararası Uzay İstasyonu’nun dış yüzeyinden Rus kozmonotlar tarafından fırlatılmalı. Kozmonotların istasyon dışına çıkması zor ve maliyetli bir prosedür. Prosedür öncesinde uzun bir hazırlıklar yapılıyor, istasyonun onarımı ve modernizasyonu ile ilgili diğer görevler de yerine getiriliyor. İstasyon mürettebatının bir sonraki uzay yürüyüşü önümüzdeki temmuz ayına planlandı. Bu yürüyüş sırasında uydu da fırlatılacak.
Elbette bu süre içinde, uydu sistemlerinin verimliliğini artırma amacıyla bir dizi düzenleyici işlem yapıldı. Bu süre içinde uydunun aküleri birkaç kez şarj edildi, sesli mesaj iletimi ve telemetri kontrol ediliyor.

primi sui motori con e-max
INFORMATION